Важливість хрещень для християнської віри

Хрещення немовлят – це християнська традиція, що охоплює тисячі років. Причини проведення церемонії трохи змінилися за цей час. Що спонукає християнські сім'ї хрестити своїх дітей і що можливо. Цікавіше - що мотивує сім'ї, які є абсолютно нерелігійними?

Християни

У християнській вірі хрещення немовлят відбувається з низки причин. Серед християн йдуть люті дебати - тому те, що слідує, аж ніяк не є остаточною вірою віри, а скоріше коротким дослідженням того, що спонукає християнина хрестити свою дитину.

1. Гарна традиція

Хрещення дитини – це не лише перша таїнство посвяти Богові, а й гарна сімейна традиція. Сам ритуал урочистий, дитина проходить через купіль чи обмивання. Його обертають у нарядний крест, розшитий мереживами. Дитину одягають у ошатний хрестильний одяг. Сукня або хрестильна сорочка може бути з гіпюром, тонким італійським мереживом, вишивкою, прикрашеною камінням Сваровські. Дитина в білому вбранні виглядає дуже зворушливо і урочисто. Фотографії з хрестин мають таку ж цінність, як і весільні. Така вродлива традиція вкоренилася серед православних українців як сімейна.

2. Твердження віри віруючим

За деякими винятками, такими як баптисти, православні, більшість християнських конфесій практикують хрещення немовлят. Очевидно, що дитина не може оголосити свою віру — ось чому була створена церемонія підтвердження. Натомість хрищення вводить нового члена в церковну сім'ю і підтверджує, що дитина отримає належне духовне керівництво від хрещених батьків (які можуть включати або не включати батьків).

3. Вступ до спільноти

У сучасному розумінні церемонії це, мабуть, найважливіше обґрунтування. Дитина буде прийнята в ширшу сім'ю церкви та християнського світу загалом у сім'ї та коло друзів і, нарешті, у людство. Ця традиція вступу нового члена суспільства.

4. Змити гріх

Протягом століть у християнській думці проникала ідея: все людство народжується з плямою первородного гріха, взятого з історії Адама та Єви. Проблема в тому, що цю ідею важко поєднати з більш образним тлумаченням Буття, яке обстоює більшість християн. І тому змивання гріхів стає більше метафорою. Хоча, звісно, там, де є гріх, є...

5. Загроза пекла

Щоправда полягає в тому, що деякі сучасні християни мотивовані страхом перед пеклом. Хоча історично ідея вічного пекла мала вирішальне значення задля забезпечення дотримання релігійних норм, сучасна Англіканська церква прагне применшити значення хрещення у цьому, що може чи може статися після смерті. Критики релігії часто прагнуть вказати, що така ідея морально невиправдана, і сучасні британські християни схильні з цим погодитись (хоча їхні американські колеги здебільшого не згодні). Це має сенс; зрештою, здається малоймовірним, що люблячий бог завдасть такого покарання невинному немовляті.

6. Наділення ангелом-охоронцем

У процесі обряду хрещення – ангел-охоронець бере під свій захист дитину. У православ'ї певний ангел бере під захист дитини залежно від дати хрещення та імені дитини. Не дивлячись не те, що дотримання релігійних канонів стає менш популярним у православному світі, дотримання традицій і віра в ангела зберігача і Бога залишаються, як і раніше, сильними. Також українці продовжують вірити, що крижма та хрестильна сорочка наділяється чудодійною силою під час хрещення. І батьки зберігають хрестильну крестму та сорочку протягом усього життя дітей.

НЕ ОСОБЛИВО РЕЛІГІЙНИЙ

На момент написання статті більшість населення України вважає себе християнами, хоча не завжди зрозуміло, що це означає. Перепис 2011 ставить цей показник на 89%. Однак інше опитування, проведене в 2012 році, показало, що 92% християн вважають себе християнами в основному на тій підставі, що вони були охрещені в релігію. Цікаво, що лише 35% опитаних знали, що першою книгою Нового Завіту був Матвій.

Чому це так? Ну, респонденти не брешуть переписувачам; і при цьому вони, як деякі можуть припустити, не мають рації, заявляючи, що вони християни. Більше правдоподібне пояснення полягає у різноманітності переконань серед номінальних християн, серед яких багато хто по-різному сумнівається в тому, що Ісус був сином Бога, або що він був розіп'ятий, або що він повернувся з мертвих, або що він навіть існував.

Очікується, що ці тенденції позначаться у скороченні хрещень. Але коли відвідування церкви скорочується, хрещення залишаються постійними. У все більш світському суспільстві, з дедалі більш світськими цінностями, здається нелогічним, що хрещення має бути таким стійким. Є кілька можливих пояснень до цього.

1. Тиск традиції

Традиція та культурна самобутність, безсумнівно, відіграють свою роль; якщо хрещення складалося з безлічі поколінь, що передували вам, очікується, що ви теж повинні бути хрещені. У християнських сім'ях надзвичайно ймовірно, що всі присутні на хрещенні були б охрещені самі. Це був би справді сміливий крок, щоб розлучити компанію зі звичаєм, що охоплює тисячі років. Звичайно, сімейні очікування також, безперечно, відіграють свою роль. Мало хто кине виклик набожному дідусеві, щоб набрати академічний бал.

2. Сумнів

У питаннях релігії більшості людей ще доведеться визначитися. Навіть найвідданіші віруючі іноді страждають від сумнівів. Те саме вірно і для тих, хто не вважає себе релігійним, незважаючи на тверду віру в щось. Можливо, їм метафізичні твердження Старого Завіту здаються трохи неправдоподібними – можливо, ідея гріха, здається, трохи далека. І все ж таки вони вважають, що є щось більше - вони просто не наважуються привласнити йому ярлик. Щодо цього хрещення немовлят, схоже, одержало користь від теїстичного сумніву.

3. Чому ні?

Серед віруючих хрещення — це спосіб залучення нового члена до ширшої спільноти. Я підозрюю, що подібна мотивація полягає в тому, що світськіші пари вирішують хрестити своїх дітей.

Не мати ніякої церемонії було б чимось, що мало хто підтримав би. Перспектива світської «церемонії присвоєння імен дітям», позбавленої всіх традицій і заснованої лише на забаганках батьків, змусила б замислитися навіть найпалкішого атеїста. Здається цілком доречним, щоб така подія, як народження, була відзначена якоюсь церемонією, коли вся сім'я збирається разом, щоб відсвяткувати – хрещення здається такою ж гарною нагодою, як і будь-яка інша.

Інтернет-магазин дитячого одягу Parado.com.ua

26 колекцій хрестильного одягу для дітей у білому та молочному кольорі: сорочки для хрещення, хрестильні крижми, сукні, пінетки, аксесуари. Вишивка імені, дати, символів віри, срібними, золотими, білими нитками.