Хрестини на Великдень

Можна було б очікувати, що кількість хрещень дітей, які відбуваються в даний період, буде сильно корелювати з рівнем народжуваності. Однак, хоча, безперечно, вірно, що показники народжуваності змінюються протягом року, більшість народжень відбувається влітку. Чому ж тоді ми бачимо таку велику кількість хрещень, а період Великодня? До чого ми маємо віднести цю тенденцію?

На це питання можна відповісти як з погляду практичності, і з погляду релігії. Очевидно, що погода трохи краща, ніж взимку, і багато пар відчувають спокусу відкласти подію на місяць або два, щоб сам день пройшов гладко.

Історично багато дітей християнського походження хрестилися під час великодні недільної служби. З цієї причини багато християн вважають за краще підтвердити свої обіти хрещення разом з новим прийомом. Вважається, що Великодня неділя є однією з найкращих часу для хрестин. На Великдень закінчується великий піст, організується гарне сімейне свято. Зворушлива церемонія хрестин з білою крижмою, з ошатними мереживами, з розшитою хрестильною сорочкою, мініатюрними пінетками викликає захоплення і відчуття справжнього свята.

Хрестини на Великдень зазвичай найбільш запам'ятовуються. Красиві фотографії малюка в хрестильній сорочці викликають теплі емоційні враження. Церемонія з купеллю дитини та обтиранням ¦нарядною крестом створює незабутнє відчуття першого таїнства.

Чому Великдень навесні?

Християни пов'язують події життя Христа із значними днями у своєму календарі. Так само, як Різдво святкує народження Христа, Великдень відзначає його смерть та воскресіння. Дати цих тез не мають нічого спільного з історичними подіями і майже все, що пов'язане з язичницьким календарем, з якого виник християнський календар.

Достатньо заглянути за вікно, щоб зрозуміти, чому весна так тісно пов'язана з Великоднем. Світ, будучи холодним та темним місцем, знову повертається до життя; птахи співають, листя знову з'являється на колись голих гілках дерев, і коли відсутні тварини з'являються із зимової сплячки. Ці теми є спільними для всіх весняних свят, і християнська історія воскресіння рясніє ними. Це не повинно викликати подиву.

Зрештою це теми, які передують християнству на тисячі, якщо не на сотні тисяч років.

Хоча легко зрозуміти, чому весна так тісно пов'язана в наших умах із народженням та відродженням, не так легко обернути голову навколо точної формули, за якою обчислюється дата великодньої неділі.

Простіше кажучи, великодня неділя - це перша неділя після першої повні після весняного рівнодення. Все, що вам потрібно знати, це те, що день розраховується за набором правил – це не так довільно, як може здатися.

Яке ставлення великодній кролик має до чогось?

Можливо, питання, пов'язані з Великоднем, найчастіше стосуються відносин між кроликами, яйцями, Ісусом і шоколадом. На перший погляд, це здається чимось на зразок мішанини зовсім випадкових впливів. Але кожен із них запозичує з різних елементів язичницького фольклору, теології та сучасного споживання – і в результаті ми бачимо фестиваль сьогодні.

Практика включення язичницьких ритуалів до християнського календаря була життєво важливою для ранньої популярності церкви. Наприклад, язичницьке свято Сатурналій, під час якого древні римляни смажили бога Сатурна і жахливо напивалися, було перетворено на Різдво. Сама практика хрещення походить від єврейських, норвезьких та язичницьких традицій.

Те саме стосується і Великодня, який отримав свою назву від язичницької богині Еостр. Її міфологія тісно пов'язана з історією похідного зайця, який, як вважається, мав здатність відкладати яйця під час Великодня – пам'ятайте, що це було в той час, коли про біологію було відомо дуже мало.

Яйце

Символіка яйця є очевидною. Яйце уявляє народження, можливо, таким чином, що ніякий інший об'єкт не може. Чому великодні яйця зроблені із шоколаду? Таким чином, можна припустити відповідь: у свій час яйця споживалися під час Великодня. Але потім виробники шоколаду зрозуміли, що створюючи шоколадні яйця, вони могли б продавати набагато більше шоколаду. Таким чином, на жаль стоматологів, по всій країні, народилося нині всюдисуще шоколадне яйце.

Як побічний продукт щорічної фіксації з яйцями, одним із найпопулярніших подарунків хрещення є підставка для яєць – найчастіше зі срібла. Це пізніша традиція, що склалася у вікторіанську епоху, коли прогрес у виробництві дозволив створювати вироби зі срібла легше і, таким чином, швидко завойовувати популярність серед середнього класу. Срібні підставки для яєць та ложки залишаються популярними подарунками хрещення сьогодні.

Інтернет-магазин дитячого одягу Parado.com.ua

Спеціалізований магазин хрестильного одягу, крижми, аксесуарів

Іменна вишивка на крижмі, аксесуарах.